Home Pole dance Sesja pole dance – jak się przygotować?

Sesja pole dance – jak się przygotować?

by Lazurowy Ptak
Sesja pole dance
Sesja pole dance

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że wykonana przez profesjonalnego fotografa sesja na rurce to piękna pamiątka i zwieńczenie ciężkich zmagań podczas treningów 🙂 Na pierwsze pole dance`owe zdjęcia skusiłam się niecałe 2 lata temu, a efekty możecie oglądać TUTAJ. Zgodnie z powiedzeniem apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc po pewnym czasie szukałam kolejnej okazji do uwiecznienia już nieco bardziej skomplikowanych póz. I udało się! A oprócz pokazania efektów naszych działań, spisałam dla Was garść informacji dotyczących tego, jak najlepiej przygotować się do sesji pole dance.

Wszystkie zaprezentowane we wpisie zdjęcia zostały wykonane przez Pi Razy Oko w studiu Black Swan.

sesja pole dance
  • Wybierz miejsce i fotografa

Co jakiś czas różne studia oferują możliwość wykonania sesji zdjęciowych. Na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim dobrze jest się zorientować, czy zdjęcia będą wykonywane na rozkładanym tle (jeśli tak, to w jakim kolorze), czy na ujęciach będziemy widzieć całą salę – jak w dzisiejszym poście. Jeśli jesteście bardziej dociekliwi, warto również zapytać o stosowane oświetlenie. Może być ono zarówno naturalne, jak i sztuczne.

W świecie rurki pojawiają się coraz zdolniejsi fotografowie. Koniecznie zapoznajcie się z ich dotychczasowym dorobkiem i zobaczcie czy styl, kompozycja i klimat zdjęć po prostu nam się podobają 🙂

! Przy wybieraniu oferty należy dodatkowo zwrócić uwagę na to, czy podczas sesji obecny będzie instruktor. Jeśli jesteśmy początkujący, takie wsparcie i pomoc doświadczonej osoby są nieocenione.

sesja pole dance
sesja pole dance
  • Dopasuj strój, fryzurę i makijaż

Przyszedł czas na dobór odpowiedniego ubrania. Najważniejsze, żeby czuć się komfortowo i atrakcyjnie 🙂 Ja korzystam z gotowych kompletów, które kupuję z wyprzedzeniem online. Są dość kosztowne, więc nie mam ich dużo, ale używam zamiennie także podczas codziennych treningów. Pięknie będą prezentować się zarówno najzwyklejsze czarne kostiumy, jak i te bardziej wymyślne. Wszystko zależy od naszej wizji!

Jeśli chodzi o makijaż i fryzurę, również warto postawić na to, w czym czujemy się po prostu dobrze. Ponieważ na co dzień noszę grzywkę, która niezbyt korzystnie układa się w pozach wykonywanych do góry nogami, podczas sesji rurkowej po prostu ją spinam. Staram się także, aby fryzura była wytrzymała i nie wymagała większych poprawek. Makijaż jest według mnie najmniej widoczny lecz jeśli chcemy wykonać zdjęcia portretowe, warto mocniej podkreślić usta/oczy (światło z lamp skutecznie „zjada” makijaż, więc w tym przypadku trzeba zadbać o mocniejszy make up) oraz sprawić, aby nasza twarz pozostała matowa.

Sesja pole dance
Sesja pole dance
  • Przygotuj listę figur

Czas na przygotowanie listy figur, jakie zamierzamy uwiecznić! Sesja zdjęciowa będzie trwała przez określony czas i w efekcie otrzymamy wcześniej ustaloną liczbę zdjęć. Czy przygotowujemy tyle póz, ile ujęć mamy uzyskać? Zdecydowanie NIE. Warto przygotować sobie jak najwięcej figur. Powinny one być zróżnicowane pod względem trudności – może się zdarzyć, że pod koniec zabraknie nam siły i wtedy można wykorzystać ładne i proste ułożenie przy rurce lub na ziemi. Co więcej, koniecznie należy przećwiczyć wcześniej wybrane figury, a także wejścia i zejścia. Można nagrać filmiki obrazujące, w jaki sposób to zrobić. Wtedy, w razie chwilowego zaniku pamięci, wystarczy jeden rzut okiem na telefon. Pamiętajcie, że każdą figurę należy przez chwilę przytrzymać, aby fotograf miał czas ją uwiecznić.

sesja pole dance
sesja pole dance
  • W dzień sesji

W wybranym miejscu lepiej pojawić się co najmniej 30 minut wcześniej, aby dobrze rozgrzać swoje ciało oraz przygotować je do wzmożonego wysiłku. Dla mnie ważne jest również wsparcie psychiczne, więc zazwyczaj umawiam się na zdjęcia wraz z rurkowymi koleżankami 🙂 Tym razem na przykład zdecydowałyśmy, że zapisujemy się na dwa terminy bezpośrednio po sobie, ale czas wykorzystujemy wspólnie i wykonujemy figury na zmianę. Dzięki temu nie zmęczyłyśmy się aż tak bardzo, a dodatkowe wsparcie bliskiej osoby było nieocenione zarówno pod względem pomocy w trakcie układania się do figur, jak i atmosfery.

sesja pole dance
Sesja pole dance

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik choć w pewnym stopniu rozwiał Wasze wątpliwości i dzięki temu pomoże Wam lepiej przygotować się do sesji. Pamiętajcie, aby przede wszystkim zadbać o swój dobry nastrój, pozytywną energię oraz uśmiech!

1 komentarzy

Ewa marzec 2022 - 16:30

Pięknie to wygląda!

Reply

Zostaw komentarz